مدت زمان باقیمانده تا تسلیم اظهارنامه های عملکرد 97 ویژه مودیان حقوقی و اجاره املاک
 
تحقق اقتصاد مقاومتي با تکيه بر درآمدهاي مالياتي


تهران_ايرنا_ علي طيب نيا وزير امور اقتصادي و دارايي در نخستين نشست شوراي راهبردي نظام مالياتي ضمن تشريح وضعيت اقتصاد کلان کشور از نقش بي بديل درآمدهاي مالياتي و قطع وابستگي به درآمدهاي نفتي سخن گفت.
به گزارش روز يکشنبه ايرنا، علي طيب نيا در نشست شوراي راهبردي نظام مالياتي کشور با اشاره به سختي هاي اقتصادي سال گذشته، گفت: سال قبل سال سختي بود اما هرچه به پايان سال نزديک مي شديم در زمينه مسائل بودجه و تحول در درآمدهاي دولت شرايط بهتر مي شد. وي افزود: بودجه سالانه نيز به مراتب بهتر از آن چه فکر مي شد، بسته شد و در نهايت با بودجه عمراني ?? هزار ميلياردي بودجه را به پايان رسانديم. وي افزود: سياست هاي کلي اقتصاد مقاومتي که توسط مقام معظم رهبري ابلاغ شده بود، در مجمع تشخيص مصلحت مورد تبيين قرار گرفت و همه ديدگاههاي دولت در مجمع پذيرفته شد.
وي قطع وابستگي دولت به درآمدهاي نفتي و افزايش سهم درآمدهاي مالياتي از کل درآمدهاي دولت را از جمله مولفه هاي اقتصاد مقاومتي دانست. به گزارش شبکه اخبار اقتصادي و دارايي (شادا)، طيب نيا گفت: در حال حاضر تا تحقق اهداف مالياتي در کشور فاصله زيادي داريم و شاخص ها حاکي از پايين بودن نسبت درآمدهاي مالياتي به توليد ناخالص داخلي است.

وي نسبت ماليات به توليد ناخالض داخلي (GDP) را 6،7 درصد اعلام کرد و گفت در برنامه پنجم قرار بود اين شاخص به 10 درصد افزايش يابد و در برنامه هاي ديگر نيز عدد12 درصد پيش بيني شده بود که هنوز در اين زمينه دستاورد محسوسي ثبت نشده است. وزير اقتصاد تاسيس شوراي راهبردي مالياتي را يکي از گام هاي مهم در تحقق اهداف جامع مالياتي در کشور برشمرد و گفت: قطعاً مسير پيش رو با مشکلات و موانع بسياري مواجه خواهد شد و شايد افراد و گروههايي با شفاف سازي اطلاعات موافق نباشند و در برابر آن مقاومت هايي صورت بگيرد اما با تمهيداتي که اتخاذ و پروژه هايي در اين زمينه اجرايي شده بويژه منابع مالي مناسبي که در بودجه سال جاري در نظر گرفته شده، مي توان به پيشرفت مناسب اين طرح اميدوار بود.تاریخ خبر:1393/01/31
آرشیو اخبار
 
بازگشت به حالت اولیهکوچک نمایی صفحهبزرگنمایی صفحهکوچک کردن فونتبزرگ کردن فونتامکانات برای افراد  کم بینا