تکلیف خرید از فروشندگانی که شماره اقتصادی ارایه نمی دهند چیست؟



تکلیف خرید از فروشندگانی که شماره اقتصادی ارایه نمی دهند چیست؟

بر اساس دستورالعمل اجرایی در خصوص خرید به یکی از دو وضعیت ذیل می توان اقدام نمود:
الف)در صورتیکه مبلغ هرصورتحساب (فاکتور)، کمتر از 8،800،00 ریال باشد (10% حد نصاب معاملات کوچک)، لزومی به درج شماره اقتصادی فروشنده بر روی صورت حسابهای مذکور نمی باشد و می توان خریدهای مذکور را به صورت تجمیعی و در قسمت (معاملات کمتر از 10% مبلغ حدنصاب) در سامانه معاملات فصلی وارد نمود. عدم درج شماره اقتصادی فروشنده بر روی صورتحسابهای مذکور در شمول جرایم متعلقه نخواهد بود.
ب ) در صورتیکه مبلغ صورتحساب هرخرید بالاتر از 8،800،00 ریال باشد، می بایست حتما معامله مذکور دارای صورتحساب طبق فرم نمونه پیوست دستورالعمل اجرایی ماده 169 مکرر ق.م.م به شماره 24468/200/ص مورخ 27/10/90 باشد و درج شماره اقتصادی خریدار و فروشنده بر روی صورتحسابهای صادره الزامی می باشد و عدم رعایت آن باعث تعلق جرایم مربوطه خواهد شد.


آیا سوال خوانده شده برای شما مفید بود؟
بله
خیر

بازگشت به لیست سوالات...
• شماره مرجع سوال: 118
• تاریخ آخرین تغییر: 1395/02/07

سوالات مرتبط:
تکلیف فروش به خریدارانی که کد اقتصادی ارائه نمی دهند چیست ؟


پربازدید ترین سوالات مرتبط با این بخش
روش صحیح وارد کردن مبالغ در سامانه صورت معاملات چگونه است؟
مسیر فایل اکسس را در سامانه آفلاین صورت معاملات چگونه می توان مشاهده نمود؟
به منظور اتصال به سامانه آنلاین صورت معاملات از چه مرورگری می بایست استفاده نمود؟
مهندسین ناظر در سامانه صورت معاملات چگونه می بایست اطلاعات را تکمیل نمایند؟
چه زمانی می بایست اطلاعات را بصورت تجمیع به شرح (معاملات کمتر از 10درصد مبلغ حد نصاب ) در صورت معاملات درج نمود؟
شماره اختصاصی اشخاص خارجی را چگونه می توان دریافت نمود؟
در صورت معاملات فصلی درج شماره اختصاصی اشخاص خارجی به منظور ارسال اطلاعات فروش به اشخاص خارجی ضروری است ؟
آیا دفاتر اسناد رسمی مکلف به اجرای دستورالعمل 169 مکرر می باشند؟
دفاتر اسناد رسمی برای اجرای ماده 169 مکرر مکلف به ارسال چه اطلاعاتی می باشند؟
چه موقع درج شماره اشخاص خارجی در صورت معاملات اجباری است؟

نمایش همه سوالات...