مدت زمان باقیمانده تا تسلیم اظهارنامه های عملکرد 97 ویژه مودیان حقوقی و اجاره املاک

این سامانه در راستای ارائه خدمات الکترونیکی دستورالعمل اجرای موضوع ماده 169 ق.م.م. و اجرای طرح جامع مالیاتی ایجاد گردیده است. کلیه اشخاص حقیقی، حقوقی و تشکلهای قانونی می توانند در این سامانه اقدام به پیش ثبت نام و ثبت نام و دریافت شماره اقتصادی نمایند. مودیانی که ثبت نام الکترونیکی نمایند از مزایای تسهیلات الکترونیکی نظیر دسترسی به نسخه الکترونیکی پرونده مالیاتی، برخورداری از امضاء الکترونیکی در فرایندهای مالیاتی، پرداخت الکترونیکی و تسلیم کاملا الکترونیکی اظهارنامه مالیاتی برخوردار خواهند شد.

ورود به سامانه
این سامانه در راستای دریافت الکترونیکی اظهارنامه های مالیاتی راه اندازی شده است. در این سامانه اظهارنامه های اشخاص حقوقی و اشخاص حقیقی و اجاره املاک به صورت الکترونیکی و همراه با امضا الکترونیک قرار دارد.

اظهارنامه عملکرد اشخاص حقیقی
اظهارنامه عملکرد اشخاص حقوقی
اظهارنامه اجاره املاک
اظهارنامه ماليات بر درآمد مشاغل خودرو

اظهارنامه ارزش افزوده
این سیستم جهت صدور شناسه قبص و شناسه پرداخت بصورت آنلاین و پرداخت مالیات آنلاین طراحی شده است.
جهت استفاده از این سیستم شما باید در سیستم ثبت نام کد اقتصادی اطلاعات خود را وارد کرده و سپس اطلاعات کاربری خود را کتبی و در قالب نامه دریافت کرده باشید. جهت ورود به سیستم پرداخت الکترونیک مالیات شما نیاز به داشتن نام کاربری و کلمه عبور دارید. لطفا از کلیدهای زیر جهت ورود به سیستم مورد نظر خود استفاده نمایید.

ورود به سامانه
این سامانه در راستای ارائه خدمات موضوع ماده 169 ق.م.م. ایحاد گردیده است و توسط آن مودیان محترم مالیاتی می توانند نسبت به ثبت و ارسال اطلاعات خرید و فروش و همچنین بابت قرارداد ها اقدام نمایند. همچنین از طریق این سامانه می توانند نسبت به ثبت و ارسال اطلاعات مودیانی که ارائه شناسه ملی در زمان خرید کالاها و خدمات از ایشان امتناع ورزیده اند نیز اقدام نمود.

ورود به سامانه
این سامانه در راستای تسهیل در پرداخت مالیات حقوق توسط مودیان مالیاتی از طریق رسانه های الکترونیکی ویکسان سازی رویه های دریافت مالیات وایجاد بستری مناسب جهت سهولت در پردازش اطلاعات راه اندازی گردیده است.

ورود به سامانه
این سامانه جهت مشاهده اطلاعات خلاصه پرونده مالیاتی مودیان طراحی شده است. جهت استفاده از این سامانه می بایست در سامانه ثبت نام شماره اقتصادی اطلاعات خود را وارد نموده و سپس اطلاعات نام کاربری و کلمه عبور را دریافت نموده باشید.
ورود به سامانه
با توجه به قوانین و مقررات مربوطه و با هدف بهره مندی مودیان مالیاتی از مزایای بهره گیری از صندوق های مکانیزه فروش و همچنین سامانه های نرم افزاری فروش این گزینه جهت درج اطلاعات تکمیلی مربوط به این سامانه ها، توسط مودیان محترم در نظر گرفته شده است.

ورود به سامانه
در راستای دسترسی مودیان مالیاتی به خدمات الکترونیک سازمان نرم افزار گوشی های همراه هوشمند را با امکانات متعدد طراحی شده است. جهت دانلود روی کلید کلیک نمایید.

نرم افزار مالیات من ویژه اندروید
از طریق این سامانه کلیه مودیان حقیقی و حقوقی که اطلاعات پرونده آنها در سامانه سنیم (سامانه نرم افزاری یکپارچه مالیاتی) موجود باشد و نسبت به یکی از اوراق مالیاتی موجود اعتراض داشته باشند، می توانند با توجه به قوانین و مقررات مربوطه، اقدام به ثبت اعتراض خود نمایند.

ورود به سامانه
این سامانه در راستای ارائه خدمت به مودیان مالیاتی جهت آگاهی از میزان بدهی در منابع مختلف مالیاتی پیاده سازی شده است. جهت استفاده از این سامانه مودی نیازمند به داشتن اطلاعات کاربری ثبت نام می باشد.
ورود به سامانه
باتوجه به مفاد مواد ۱ و ۹۳ قانون مالیات های مستقیم اصلاحی مصوب ۱۳۹۴/۰۴/۳۱ و بنا به اختیار حاصل از تبصره ماده ۱۰۰ قانون مذکور و به منظور تکریم مودیان و تسهیل وصول مالیات و ایجاد هماهنگی و وحدت رویه در تعیین مالیات عملکرد سال ۱۳۹۷ دریافت کنندگان سکه از بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران کلیه خریداران سکه که در سال ۱۳۹۷ نسبت به دریافت حداکثر ۲۰۰ سکه از سیستم بانکی اقدام نموده اند مشمول بوده و بر اساس شرایط بخشنامه مکلف به پرداخت مالیات می باشند.
ورود به سامانه

سایر خدمات الکترونیکی مالیاتی


سایتهای مرتبط


درگاه ملی خدمات دولت هوشمند


http://tax.gov.ir

اخبار تحول نظام مالیاتی و مالیات الکترونیک

تحقق 97 درصد از برنامه نظام جامع مالیاتی

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: برنامه نظام جامع مالیاتی شامل 32 طرح مهم است که 97 درصد آن تاکنون تحقق یافته است.
به گزارش رسانه مالیاتی ایران به نقل از شبکه اخبار اقتصادی و دارایی ایران (شادا)، دکتر فرهاد دژپسند در نشست مشترک اعضای دولت با کمیسیون اقتصا...


[1398/04/23]

زمان تبدیل تهدیدها و تحریمهای ظالمانه به فرصت «نوینسازی نظام مالیاتی کشور» فرا رسیده است

امروزه کارکردها و کار ویژههای متنوع مالیات در اقتصاد کشورها بر کسی پوشیده نیست. بیتردید مالیات، ابزار ثبات، پایداری، سلامت، شفافیت و عدالت اقتصادی است و از این رو، مالیات نقش محوری و حیاتی در تمامی اقتصادهای دنیا دارد. با این حال نظامهای مالیاتی همواره...


[1398/04/23]

حمایت از رونق تولید و سرمایهگذاری از مسیر مالیات

نظام مالیاتی به عنوان متولی وصول مالیات، در چارچوب قوانین و مقررات مالیاتی، اقدام به اتخاذ استراتژیها و سیاستهای اقتصادی متناسب در راستای رفع مشکلات و موانع تولید نموده و آن را اجرا مینماید. از جمله این سیاستها میتوان به هدفمندسازی مشوقها و معافیتهای مالیا...


[1398/03/25]

حفاظت از محیط زیست و مالیات سبز

در چند دهه اخیر با رو به وخامت گذاشتن شرایط محیط زیست مانند تغییرات اقلیمی،آلودگی آب و هوا، کاهش منابع، نابودی بومگان ها و تخریب زیستگاه ها، اکثر کشورهای جهان تلاش کرده اندتا به این مسائل و مشکلات زیست محیطی واکنش مناسبی نشان دهند،چرا که موارد مذکور تهدید ه...


[1398/03/25]

نحوه پرداخت مالیات دریافت کنندگان سکه از بانک مرکزی در سال 1397

معاون مالیات های مستقیم سازمان امور مالیاتی کشور، با بیان اینکه خریداران سکه تا حداکثر 200 عدد در سال 1397، مشمول مالیات مقطوع شده اند، گفت: اشخاصی که بیش از 200 سکه خریداری کرده اند، مشمول مالیات مقطوع موضوع تبصره ماده 100 قانون مالیات های مستقیم نبوده و م...


[1398/03/22]

حمایت نظام مالیاتی از اشتغال، تولید و صادرات

سرپرست سابق سازمان امور مالیاتی کشور بر تقویت رویکرد نظام مالیاتی در جهت حمایت از اشتغال، تولید و صادرات تاکید کرد.

به گزارش رسانه مالیاتی ایران، محمد قاسم پناهی، سرپرست سابق سازمان امور مالیاتی کشور، در مراسم تکریم و معار...


[1398/03/18]

• آرشیو اخبارکليه حقوق اين سامانه متعلق به سازمان امور مالياتي کشور مي باشد
Copyright © 2019 Iranian National Tax Administration (INTA). All rights reserved.
بازگشت به حالت اولیهکوچک نمایی صفحهبزرگنمایی صفحهکوچک کردن فونتبزرگ کردن فونتامکانات برای افراد  کم بینا