طرح جامع مالیاتی سال 93 در تمام استان های کشور اجرایی می شود


 یاسوج - ایرنا - معاون مالیات های مستقیم سازمان امور مالیاتی کشور از اجرای آزمایشی طرح جامع مالیاتی در سه استان کشور خبر داد و گفت: این طرح سال 93 در تمام استان های کشور عملیاتی می شود.

[طرح جامع مالیاتی سال 93 در تمام استان های کشور اجرایی می شود]


به گزارش خبرنگار ایرنا، حسین وکیلی سه شنبه شب در آیین تودیع و معارفه مدیران کل قدیم و جدید امور مالیاتی کهگیلویه و بویراحمد افزود: طرح جامع مالیاتی در سه استان کشور اجرا و نتایج مطلوبی در زمینه ارایه خدمات مناسب به مردم و ساماندهی مودیان مالیاتی به دنبال داشته است.


وی هدف از اجرای این طرح را جمع آوری اطلاعات مودیان مالیاتی و بنگاه های اقتصادی، امانتداری و شفاف سازی در پرداخت مالیات عنوان کرد.


وکیلی مکانیزه و الکترونیکی شدن امور مالیاتی برای ساماندهی فرایندهای اجرایی مالیات را یکی دیگر از طرح های در دست اقدام سازمان امور مالیاتی کشور اعلام کرد.


وی اظهار کرد: در صورت حمایت حاکمیت و مردم، عزم عمومی سازمان امور مالیاتی نه تنها قادر به تامین هزینه های عمومی است بلکه با ارایه راهکارهای مناسب و نهادینه کردن فرهنگ مالیاتی می تواند کل بودجه عمومی کشور را تامین کند.


وکیلی از برخی از مسایل حاشیه ای و سیاسی در حوزه امور مالیاتی کهگیلویه و بویراحمد انتقاد کرد و گفت: رویکر سازمان امور مالیاتی کشور ایجاب می کند که از هرگونه مسایل سیاسی و حاشیه ای در این سازمان حرفه ای، تخصصی و حساس پرهیز شود.


معاون توسعه منابع انسانی استانداری کهگیلویه و بویراحمد نیز در این آیین گفت: جایگاه، اهمیت و نقش وصول مالیات ها در بودجه و هزینه های عمومی بر هیچکس پوشیده نیست.


مجید محنایی افزود: نقش سازمان امور مالیاتی با توجه به رویکرد دولت جدید مبنی برسرمایه گذاری بر منابع غیر نفتی و کاهش هزینه کرد منابع نفتی بیش از پیش ملموس است.


وی یکی از معضلات اساسی در وصول در آمدهای مصوب را فرار مالیاتی مودیان عنوان کرد و گفت:باید قوانین کامل و محکمی برای مقابله با این معضل تصویب و اعمال شود.


محنایی خواستار ارتقای آگاهی مردم نسبت به پرداخت مالیات شد و افزود: چنانچه فرایند وصول مالیات به طور شفاف برای مردم تبیین و تفهیم شود از این امر استقبال خواهند کرد.


در این آیین سهراب امدادی فر به عنوان مدیرکل جدید امور مالیاتی کهگیلویه و بویراحمد معرفی و منصوب و از خدمات علیدوست محمدی مدیرکل پیشین تقدیر شد.


تاریخ خبر:1392/11/15
⏺ [1397/07/17] نایب رئیس مجلس در بازدید از نمایشگاه دستاوردهای طرح جامع مالیاتی: تلاش سازمان مالیاتی در شفاف سازی اطلاعات ستودنی است
⏺ [1397/07/14] رئیس‏ سازمان بورس و اوراق بهادار: طرح جامع مالیاتی پیشرفت های بسیار مطلوبی دارد
⏺ [1397/05/15] طرح جامع مالیاتی، امکانی ارزشمند در حوزه نظام مالیات الکترونیک است
⏺ [1397/02/16] امکان ارسال صورت معاملات فصلی سال 1396 تا پایان اردیبهشت ماه
⏺ [1396/05/11] اطلاعیه در خصوص ارسال فهرست معاملات فصل بهار سال 1396
⏺ [1396/03/29] قابل توجه صاحبان مشاغل شرایط بهره مندی از تسهیلات مالیات مقطوع تبصره ماده 100 اصلاحی مصوب 31/04/1394 قانون مالیاتهای مستقیم
⏺ [1396/03/24] صاحبان مشاغل خودرو تکلیفی به ارایه اظهارنامه مالیاتی ندارند
⏺ [1395/09/15] بازدید نایب رئیس مجلس و معاون وزیر تعاون از دستاوردهای طرح جامع مالیاتی
⏺ [1395/02/28] بخشودگی جرائم فروردین ماه 1395 در خصوص پرداخت مالیات حقوق و مالیات قطعی موضوع تبصره ماده 86 قانون مالیاتهای مستقیم
⏺ [1395/02/14] رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور: شفاف سازی مبادلات اقتصادی و تحقق مالیات الکترونیکی از اهداف مهم طرح جامع مالیاتی
آرشیو اخبار